Fesztiválprogram, HATÁROK NÉLKÜL VAN fesztivál

2018. július 2-6., Székesfehérvár

iskolás és felnőtt korú értelmi fogyatékossággal élő emberek

XXXI. Országos Speciális Művészeti Fesztiválja

Heti program

Július 2. hétfő

12:00-18:00    Érkezés, regisztráció és tájékoztatás, szállások elfoglalása (Vörösmarty Színház; Székesfehérvár, Fő u. 8.)

16.00-17.00    A fesztivál résztvevőnek fogadása, MásKép újpalotai ÉNO alkotóműhely festménykiállítás megnyitása (Szent István Művelődési Ház, Székesfehérvár, Liszt Ferenc u. 1.)

17.00-18.00    Fesztiválnyitó koncert (Fő utca)

Fellép a TORDASI SZIVÁRVÁNY ZENEKAR

19:00-21:00    A Kulturális Fesztivál ünnepélyes megnyitója (Vörösmarty Színház)

Négy évszak

A polgárdi Fejér Megyei Integrált Szociális Intézmény lakóinak és a székesfehérvári Arany EGYMI Ezredéves Általános iskolája és Készségfejlesztő Iskolája tanulóinak közös koreográfiája a Vörösmarty Mihály Általános Iskola Csombor Néptánc csoportjával, és a Hang-Szín-Tér Művészeti Szakközépiskola, Alapfokú Művészeti Iskola tanulóival

Közreműködik: Bunford László versmondó, Horváth Elemér „Emi” hegedűművész és Horváth Péter zongoraművész

Táncolunk

Bécsi keringő, rumba, és swing, tangó, valamint latin mix a balmazújvárosi Wywaras Dance Group, a bánhalmai Táncolj szívből tánccsoport, és a regölyi Holly Gully táncklub, valamint az újpalotai Figura tánccsoport előadásában

Alternatív Képszínház Szombathely: Egy végtelen történet

Arpeggio Nuovo Zenekar

A hódmezővásárhelyi Arpeggio Nuovo zenekar jelenlegi felállásában 2014. óta zenél együtt. Tagjai közül öten a Nemzeti Színkottás Zenekarban is játszanak. Az együttes repertoárjában szereplő művek az egyszerű gyermekdaloktól a népdalokon és a slágereken át a komolyzenei művekig terjednek. Az együttes hangzásvilága inkább a klasszikus felállásokéra hasonlít, hangszerelése, szólamkiosztása a hagyományos hangszerek hangjára épít, nem használ automata, gépi akkordkíséretet.

Fellép továbbá:           Horányi Juli YOULÏ énekesnő

Molnár Hajnalka – Légi piruett

21:00-22:00    Jazz est – Scast Trio (Fő utca)

Július 3. kedd

09:30-12:00    Művészeti bemutatók (Vörösmarty Színház)

Színborák Zenekar – Regöly, Napsugár Klub – Abádszalók, Újítók Csoport – Kecskemét, Nyitnikék Színitanoda – Eger, Iparkodók – Polgárdi, Tyúkbolondító Néptánccsoport – Budapest, Hársfa Tánccsoport – Budapest, Bíborszív Zenekar – Polgárdi-Tekerespuszta, Vad Virág Tánccsoport – Polgárdi-Tekerespuszta, Napsugár Tánccsoport – Debrecen, Figura Tánccsoport – Budapest, Bíborszín Tánccsoport – Szekszárd

Fellép továbbá a Gorsium Művészeti Szakgimnázium tánccsoportja

10:00-12:00    és 16.00-18.00 Speciális Mozi – a Magyar Speciális Független Filmszemle Budapest filmjei (Igéző, Basa u. 1.)

a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság intézményeinek napja

14:00-16:30    Művészeti bemutatók (Vörösmarty Színház)

Arpeggio Nuovo Zenekar – Hódmezővásárhely, Tópart Néptánccsoport – Pusztataskony, Wywaras Dance Gruop – Balmazújváros, KontraFék Csoport – Jászberény, Dinamika Színjátszó csoport – Magyarbánhegyes, Figurázó Tánccsoport – Budapest, Fenyves Néptánccsoport – Bánhalma, Mohácsi Duna Gyöngye – Mohács

A nap meghívott Arca: Kandech Evelyne, énekesnő

16:30-17:00    Szakmai értékelések

A fesztivál szakmai értékelői: Fehér István színművész, Szél Anikó – színész, koreográfus, Botond Béla táncpedagógus, Kovács Tibor néptáncpedagógus, Kincs Alexa – táncpedagógus, Kováriné Bujdosó Lilla – gyógypedagógus

17:00-19:00    FesztSzínpad - a fesztivál művészeti csoportjainak szabadtéri bemutatkozása (Fő utca)

Színpadon a nap válogatott zenés-táncos produkciói

Érzékenyítő programok, kreatív műhely, és vásár sérült alkotók munkáiból a téren

19:00-22:00    Napzáró koncert

LASHO LECSO

FERENCZI GYÖRGY ÉS A RACKAJAM

22.00-24.00 Fesztiválklub (Kavalkád Music Pub, Vár körút 19.)

Zayzon Csaba

Polák Teri

 

Július 4. szerda

09:30-12:00    Művészeti bemutatók (Vörösmarty Színház)

Hangoló Zenekar – Budapest, Élettér Művészeti Csoport – Nagykanizsa, Napsugár Tánccsoport – Magyarszerdahely, Szívvel Látók Irodalmi Színpada – Ágfalva, Pityóka Néptánccsoport – Magyarszerdahely, Csutka Jutka és csodacsapata – Bánhalma, Napraforgó Néptánccsoport – Eger, Táncoló Talpak – Gánt, Sol Singers Énekegyüttes – Balmazújváros, Kavalkád Tánccsoport – Ajka, Liget Táncosai - Szolnok

Fellép továbbá a Gorsium Művészeti Szakgimnázium tánccsoportja

10:00-12:00 és 16.00-18.00 Speciális Mozi – Magyar Speciális Független Filmszemle Budapest filmjei (Igéző)

az MSMME tagintézményeinek napja, a tagintézmények vezetőinek köszöntése

14:00-16:30    Művészeti bemutatók (Vörösmarty Színház)

Bólyi Színkottás Zenekar – Bóly, Pándy Tánccsoport – Mohács, Liget Táncosai – Szolnok, KontraFék Csoport – Jászberény, Fatima és Lányai Hastánccsoport – Magyarszerdahely, Hársfa Színjátszókör – Budapest, Pándy Otthon Dobzenekara – Mohács, Ambrózia Színtársuat – Ajka, MSMME Egri Műhely Színjátszó Csoport – Eger, Bólyongó – Bóly, Pándy Énekkar – Mohács, Sok a duma Színjátszó Kör – Szolnok, Táncolj szívből Tánccsoport – Bánhalma

A nap meghívott Arca: Mujahid Zoli, énekes

16:30-17:00    Szakmai értékelések

17:00-19:00    FesztSzínpad - a fesztivál művészeti csoportjainak szabadtéri bemutatkozása (Fő utca)

Színpadon a nap válogatott zenés-táncos produkciói és az ajkai HANGADÓK

Érzékenyítő programok, kreatív műhely, és vásár sérült alkotók munkáiból a téren

19:00-22:00    Napzáró koncert

ZAVODI MARCI x KÁLLAY SAUNDERS x DJ GOZTH

BALKAN FANATIK

22.00-24.00 Fesztiválklub (Kavalkád Music Pub)

Diszkó est Dj. Zsiráffal

Július 5. csütörtök

09:30-12:00    Művészeti bemutatók (Vörösmarty Színház)

Freestyle Music Band – Kisléta, Kulturális Csoport – Ágfalva, Iparkodók – Polgárdi, Hársfa Színjátszókör – Budapest, Integrál Színpad – Darvastó, Bólyi Színjátszókör – Bóly

Fellép továbbá a Step and Style Studio táncsoportja

12:00-12:30    Szakmai értékelések

FesztiválPiknik a Csónakázó Tónál

14:00-18:00    Hagyományőrző programok, kézműves foglalkozások, táncház, és csónakázás (Csónakázó tó, Szabadművelődés Háza, Fürdő sor 3.)

Korongozás Kocsis Judit keramikussal

Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatója, íjászat

Dr. Berkényi Tamás madár doktor és madarai

Speciális Mozi – Magyar Speciális Független Filmszemle Budapest filmjei

Táncház Göbölös Gábor táncpedagógus, az Ikarusz Senior Táncegyesület, az Alba Regia Táncegyüttes és a Galiba Zenekar közreműködésével

20:00-21:00 Filmzenei koncert a Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar előadásában (Szabadművelődés Háza)

21:00-23:00 Napzáró koncert

EVM ZENEKAR

Július 6. péntek

09.30-11:00    Művészeti bemutatók (Vörösmarty Színház)

Napraforgók Énekkar – Székesfehérvár, Puliszka Néptánccsoport – Székesfehérvár, Égvilág Csoport – Hatvan, Terrakotta Zenekar – Eger, Zsirai Néptánccsoport – Zsira,

11:00-12:00    Az Országos Kulturális Fesztivál ünnepélyes zárása (Vörösmarty Színház)

Színpadon a hét válogatott zenés-táncos produkciói

A Speciális Művészeti Fesztivál kísérőrendezvényeiként megtekinthetők kiállításaink a Vörösmarty Színházban, a Fő utcán, a Szent István Művelődési Házban és a Szabadművelődés Házában

SZínpadkÉPEK – Különleges fesztiválok képei (Fábián Gábor és Vincze András portréfotó kiállítása az MSMME fesztiváli fellépőiről)

Fényjátszók – Arcok, Színek, Emberek (Fábián Gábor és alkotótársai portréfotó kiállítása)

Hidald át a járhatatlant (Bridge the impassable) fotókiállítás

Zala Megyei Szivárvány Egyesített Szociális Intézmény, Magyarszerdahely lakója, Horváth Szabolcs fotókiállítása

 

A XXXI. Országos Speciális Művészeti Fesztivál résztvevői

 

  1. Abádszalók, Napsugár Klub
  2. Ágfalva, Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ Ágfalvi Pszichiátriai Betegek Otthona
  3. Ajka, Molnár Gábor Műhely Alapítvány
  4. Balmazújváros, Hajdúsági Szociális Szolgáltató Központ Balmazújvárosi Humán Szolgáltató Otthon
  5. Bánhalma, „Fenyves Otthon” Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Fogyatékosok Otthona
  6. Bóly, Baranya Megyei Bóly-Görcsöny Egyesített Szociális Intézmény
  7. Budapest, Budapest Főváros XV. kerületi, Önkormányzat Egyesített Szociális Intézménye Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona
  8. Budapest, Hársfa Egyesület
  9. Budapest, Szabóky Adolf Általános és Szakképző Iskola
  10. Debrecen, DMJV Városi Szociális Szolgálat Újkerti Gondozó Szolgálat, Fogyatékos Személyek Ifjúság Utcai Nappali Intézménye
  11. Darvastó, Veszprém Megyei Fogyatékos Személyek, Pszichiátriai és Szenvedélybetegek Integrált Intézménye 9. számú telephelye
  12. Eger, Heves Megyei Harmónia Egyesített Szociális Intézmény
  13. Gánt, Fejér Megyei Integrált Szociális Intézmény
  14. Hatvan, Hegymenet Klub Térségi Szociális Intézmény
  15. Hódmezővásárhely, Csongrád Megyei Szivárvány Otthon
  16. Hódmezővásárhely, Szegedi Dr. Waltner Károly Otthon Különleges Gyermekotthona
  17. Jászberény, Szent Ferenc Egyesített Szociális Intézmény Fogyatékkal Élők Nappali Ellátása
  18. Kecskemét, Bács-Kiskun Megyei „Platán ” Integrált Szociális Intézmény
  19. Kisléta, Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei „Harmónia” Egyesített Szociális Intézmény, Ápoló-Gondozó Otthon
  20. Magyarbánhegyes, Békés Megyei Körös-Menti Szociális Centrum Magyarbánhegyesi Telephely
  21. Magyarszerdahely, Zala Megyei Szivárvány Egyesített Szociális Intézmény
  22. Mohács, Mohács-Kölked Református Társegyházközség Pándy Kálmán Otthona
  23. Mohács, Baranya MGYK Mohácsi Különleges Gyermekotthona
  24. Nagykanizsa, Zala Megyei Szivárvány Egyesített Szociális Intézmény Holdfény Otthona
  25. Polgárdi, Fejér Megyei Integrált Szociális Intézmény Polgárdi telephely
  26. Polgárdi, Fejér Megyei Integrált Szociális Intézmény Polgárdi - Tekerespuszta telephely
  27. Pusztataskony, „Tóparti Otthon” Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Fogyatékosok Otthona és Rehabilitációs Intézménye
  28. Regöly, Tolna Megyei Integrált Szociális Intézmény, Margaréta Rehabilitációs Intézménye
  29. Székesfehérvár, Arany János EGYMI Ezredéves Óvodája, Általános Iskolája és Készségfejlesztő Speciális Szakiskolája
  30. Székesfehérvár, Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon
  31. Szekszárd, Szociális Központ Szekszárd Fogyatékosok Nappali Intézménye
  32. Szolnok, Liget Otthon, Fogyatékos Személyek Ápoló-Gondozó Otthona
  33. Szombathely, Fogyatékosokat és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft.
  34. Tordas, Fejér Megyei Gesztenyés Egyesített Szociális Intézmény
  35. Zsira, Győr-Moson-Sopron Megyei Alpokalja Szociális Központ Zsirai Telephelye
  36. Székesfehérvár, „A fény túlsó oldalán…” Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete

 

Last modification: V 20 jan. 2019